Je v nejlepším zájmu každého zajistit, aby vyrůstal zdravě.

Ve skutečnosti věřím, že může pomoci mnohem více než léky, a to z jednoho důvodu. Lékařsky založená masáž může ve skutečnosti léčit problém, spíše než překrýt příznaky.

Mohou pomoci s cirkulací, flexibilitou a dokonce i posílením svalů, které pomáhají držet vaši páteř v jedné rovině.

Pokud nevíte o terapeutovi, ke kterému byste měli jít, zeptejte se svého lékaře, včetně svého chiropraktika, pokud nějakého uvidíte. Je pravděpodobné, že by jeden mohli mít ve své kanceláři.

3. Léčte to

Váhám s podáváním léků, protože je tu epidemie zneužívání léků proti bolesti na předpis. Existují však volně prodejné léky, které pomohou se zánětem a mohou dramaticky zlepšit nepříjemné bolesti zad.

Pokud jste navštívili lékaře, mohl by vám doporučit něco jako uvolňovač svalů nebo léky proti zánětlivé bolesti (NSAIDS). Buďte s nimi opatrní a dodržujte pokyny svého lékaře o jejich užívání. Hodně mě bolí bedra a uvědomuji si, že je to občas potřeba, ale omezuji to na dny, kdy už to doslova nemůžu vydržet.

4. Horká nebo studená terapie

Chladová terapie se často používá hned po úrazu, protože pomáhá zmírnit zánět a zmírnit křeče a bolest. Léčba chladem může zahrnovat:

Předbalené studené zábaly zabalené v ledové lázni ručníku

Teplo může pomoci se svalovým napětím a zmírnit křeče a zvýšit rozsah pohybu. Tepelná terapie může zahrnovat:

Vyhřívací podložka Masáž lávovými kameny Horká koupel

Jen nezapomeňte zabalit jakýkoli nástroj, který používáte, ať už je horký nebo studený, spíše než jej aplikovat přímo na pokožku.

5. Vyhledejte lékařskou pomoc

Pokud vaše bolest neustupuje nebo se opakuje, vyhledejte radu svého lékaře. Dr. Echols uvádí, že by to mohla být bolest, která pochází z problémového tělesného orgánu, jako je prostata nebo děloha. Pokud je tomu tak, budete se chtít o problém postarat, abyste se v následujících dnech vyhnuli dalším problémům.

Když bolest začne narušovat vaše každodenní aktivity nebo vás položí na několik dní, je čas získat nějaké odpovědi. V tomto okamžiku nemusí jednoduché ošetření uvedené výše stačit. Dobrou zprávou je, že existuje celá řada neinvazivních léčebných postupů, které vám poskytnou určitou úlevu, jako jsou chiropraktické úpravy a fyzikální terapie.

V Zavírání

Neexistuje žádný důvod, proč by mnozí z nás museli žít jen s bolestmi zad. S výjimkou některých extrémních případů je k dispozici úleva pro krátkodobé problémy se zády, takže se můžeme vrátit do našeho relativně normálního života.

O AUTOROVI

Melissa Cameron je spisovatelka na volné noze, v současné době pracuje na sérii článků o bolestech zad s pomocí chiropraktiků se sídlem ve Phoenixu. Se svou rodinou žije v Texasu.

V mládí jste byli pravděpodobně káráni autoritami, abyste se posadili a/nebo postavili rovně, když jste se plížili nebo se pohodlně hrbili na židli. I když vás tehdy tato slova možná rozčilovalo, bylo moudré je poslouchat, i když si vaši rodiče a učitelé nebyli zcela jisti všemi dlouhodobými účinky špatného držení těla. Mnozí byli překvapeni, jak se jejich zdánlivě normální návyky změnily ve skutečné problémy vyžadující chiropraktické služby a dokonce i chirurgický zákrok, který je zbavil téměř nesnesitelného nepohodlí a tělesných problémů.

Špatné držení těla vytváří špatný návyk; Někomu se může zdát nepříjemné sedět nebo stát rovně, když by ve skutečnosti mělo být nepříjemné nepřirozeně prohýbat páteř. Postupem času může být vaše páteř s pomocí gravitace podezřelá z osteoporózy, což je degenerace kostní hmoty u starších jedinců, a skoliózy, kdy je nyní téměř nemožné narovnat vaše kosti bez intenzivní chiropraktické léčby a léků.

Může být také překvapivé, že špatné držení těla může dokonce ovlivnit váš krevní tlak, dýchání a trávicí systém. Špatné držení těla může začít vyvíjet tlak na orgány vašeho těla, takže je pro nešťastného jedince nutný chirurgický zákrok. Správné držení těla je v podstatě velmi důležité, protože špatné držení těla prakticky způsobuje poruchu celého těla.

Pokud si všimnete, že nesete své tělo v nepřirozené poloze (hlava je předkloněná, ramena vytažená k hlavě, záda ohnutá atd.) a pociťujete bolest při pokusu o nápravu svého držení těla nebo pociťujete celkovou chronickou bolest šíje a zad, nyní je čas vyhledat konzultaci ohledně chiropraktických služeb, abyste okamžitě zastavili jakékoli dlouhodobé účinky.

Mohlo by se zdát, že je to snadné napravit, ale návyky, které se utvářely od dětství, je těžké se zbavit. Když sedíte u stolu nebo doma na gauči, vědomě se snažte kontrolovat správné držení těla.

Nebo, abych to řekl jinak, jak se teď držíš???

Držení těla je pro děti důležité i v předškolním věku, protože děti do čtyř let věku zažívají velký fyzický a duševní růst. Věci, které se v tomto věku naučí, včetně správného držení těla, je provázejí až do školních let. Jakmile jsou ve škole ve vyšších ročnících a tráví stále více času sezením, držení těla se stává ještě důležitějším.

Důvody špatného držení těla

Dospělý se často domnívá, že se dítě jen nesnaží nebo zapomíná správně sedět. Existují však i jiné důvody, proč se dítě může hrbit nebo se schovat, které nemůže ovlivnit. Učitel nebo rodič by měl vyloučit zdravotní stavy, jako je skolióza (zakřivení páteře). Navíc dítě, které neustále padá se sklopenou hlavou, může mít problémy s depresí nebo nízkým sebevědomím. I ty je třeba řešit. Pokud dítě nemá žádné zdravotní https://recenzeproduktu.top/, fyzické nebo emocionální důvody pro špatné držení těla, pak je pro úspěch ve škole zásadní naučit je správnému držení těla.

Fyzická reakce na nesprávné sezení

Když jsou končetiny a kosti zmačkané dohromady způsobem, k němuž neměly být, může to způsobit fyzickou bolest. Mnoho bolestí zad a ztuhlé šíje u studentů je způsobeno tím, jak sedí. Opakované špatné držení těla u dětí ve skutečnosti velmi přispívá k deformacím páteře v dospělosti. Jinými slovy, pokud se student nenarovná? nyní mohou jako dospělí zjistit, že toho nejsou schopni. Kromě toho špatné držení těla způsobuje únavu očí kvůli nedostatku kyslíku a kvůli pohledu na tabuli nebo knihu z nevhodného úhlu. Pokud práci nevidí a jejich mozek není kvůli hrbení plně ve střehu, nemohou si pamatovat a učit se.

Duševní reakce na špatné držení těla

Dětský mozek se učí a roste. To znamená, že jejich mozek potřebuje správný kyslík. Když se dítě hrbí, stlačí bránici. To má za následek nesprávné dýchání, které zase omezuje tok kyslíku do mozku. To ovlivňuje schopnost dítěte zapamatovat si, co se učí. Nedostatek kyslíku také způsobuje pomalé myšlení a duševní vyčerpání, takže dítě může ztratit pozornost, než den skončí. Výkon v testech a domácích úkolech se koulí do utrápeného dítěte, které si myslí, že je hloupé? protože mají nižší známky.

Špatné držení těla a nálady

Je již známo, že nálady mohou ovlivnit držení těla dítěte. Depresivní, vzteklé nebo smutné děti mají tendenci se vtahovat do těla, sesouvat se v sedačce a snažit se být méně nápadné. Nedávný výzkum nyní naznačuje, že držení těla může také změnit dobrou náladu na špatnou. Mnoho bylo řečeno o síle pozitivního myšlení ovlivňující to, jak se cítíme, ale zdá se, že síla držení těla to dělá také. Vědci a lékařští experti to stále studují, ale v jedné studii, kde účastníci hráli hru, se těm, kteří byli zaměřeni na expanzivní postoj, dařilo mnohem lépe než těm, kterým bylo nařízeno sedět špatně nebo se zavřeným a skrčeným postojem. Měli také větší sebevědomí. Navíc ti s nejlepšími polohami měli vyšší hladinu testosteronu a méně kortizolu v těle. Pokud tedy dítě praktikuje správné držení těla, výzkum naznačuje, že poloha těla má lepší šťastnější náladu.

Jak vychovávat správné držení těla

Pomozte dítěti ve školním věku tím, že začnete s taktikou správného držení těla již ve dvou letech. Ve školním věku ukažte dětem v zrcadle, jak vypadá správné držení těla. Ujistěte se, že se dívají na svůj boční pohled, protože pohled zepředu na sebe neukazuje páteř. Upravte velikost stolu pro větší nebo vyšší děti, aby mohly sedět správně a pohodlně. Zahrnout vzdělávací aktivity o posturálním zdraví. Diskutujte o deformacích páteře a stavech, které mají dospělí v důsledku špatného držení těla v dětství. Pokud je dítě dostatečně staré, můžete ukázat jeho fotografie. Pro mladší děti můžete nakreslit páteř.

Školní děti jsou budoucností zítřka. Je v nejlepším zájmu každého zajistit, aby vyrůstal zdravě. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je zlepšit jejich držení těla a poučit je o jeho důležitosti.

Toto je příspěvek nezávislého spisovatele Jima Stocktona, který se pravidelně zabývá zdravím a životním stylem. Jim získává své židle pro pohodlné a zdravé sezení na Worldmarket.com.

Pokud máte problémy s kříži, jako já, rozhodně byste s tím měli něco udělat. Také, pokud jste jako já, budete pravděpodobně čekat, až se bolest stane nesnesitelnou a nebudete schopni sedět v jakékoli poloze bez sténání, dokud s tím něco neuděláte. Moje rada pro vás zní: nečekejte tak dlouho. Kdybych tehdy věděl to, co vím teď, změnil bych mnoho svých stravovacích a (ne)cvičebních návyků už dávno. Přesto je vždy čas na změnu a prospívání svému tělu.

Zde je 5 skvělých způsobů, jak zmírnit bolesti dolní části zad, a já jsem přijal všechny tyto úžasné metody péče o své tělo:

1. Ranní cvičení je základním kamenem každé zdravé postavy. Cviky, které jsem pochytil od své fyzioterapeutky a videa na Youtube, jsou většinou na spodní část zad a břicha. Trvají jen 15-20 minut a nikdo nemůže říct, že je nemá čas udělat. Cvičit můžete během čekání, až bude k dispozici koupelna. Cvičíte je vleže na podlaze a nejdůležitější součástí této skupiny cviků je na začátku a na konci série co nejvíce protáhnout nohy a páteř.

Většina těchto cviků je pomalá, příjemná a jde především o protažení páteře a posílení břišních a spodních zádových svalů. Těžko dokážu strávit jeden den, aniž bych je neudělal. V této části už necítím žádnou bolest, ale cítím určité svědění, když jsem nucen je přeskočit. Moje spodní záda po nich touží jako narkoman.

2. Odtančete ze svého těla všechen tuk a ztuhlost! Po večerech nemám tolik času, ale snažím se alespoň jednou až dvakrát týdně navštěvovat svou taneční skupinu. Tanec je tak dobrý pro postavu a celkovou dobrou náladu. Můj taneční instruktor nás provede řadou cvičení pro každou část těla, než se začneme učit nové taneční pohyby, a tato cvičení jsou dobrá i pro moje záda.

3. Pokud žijete v místě, kde mají bazén pro dospělé i děti, bylo by to ideální místo, kde strávit každé sobotní ráno. Děti si mohou hrát ve svém malém bazénku a vy a váš partner se můžete střídat v plavání a pozorování. Plavání je asi nejlepší sport na záda. Posiluje vaše ruce a nohy, prodlužuje páteř a posiluje vás.

4. I když se mi zdá, že chůze u nás není příliš populární, snažím se chodit všude, kde se dá. 10 minut od mého domu je pěkný malý obchod a chodím tam, kdykoli potřebuji mléko, chleba nebo cokoli, co nám dojde.

5. Každou hodinu nebo hodinu a půl si mezi prací dělejte krátké přestávky. Vstaňte a pomalu pohybujte hlavou ze strany na stranu, pohybujte rameny a boky v kruzích, zvedněte jednu nohu co nejvíce, druhou se postavte rovně a držte páteř rovně. Natáhněte nohy, ruce a provádějte pohyby, které jsou pro vaše tělo příjemné.

Samozřejmě, že je těžké dělat všechny tyto věci s tak malým časem v našich životech, zvláště pokud jste předtím nedělali žádnou zábavu. Jakmile ale začnete, uvidíte, jak na vás cvičení pozitivně působí, a budete toho hledat víc. Pokud se vám navíc daří jíst zdravě, zasloužíte si za péči o své tělo rovnou A.

V mládí jste byli pravděpodobně káráni autoritami, abyste se posadili a/nebo vstali rovně, když jste se plížili

Po tisíce let lidé využívali zdravotních výhod namáčení ve vaně. Staří Římané a další civilizace po sobě zanechali ruiny lázní jako důkaz toho. I když si dnešní moderní lidé uvědomují hygienickou důležitost koupele, mnozí si neuvědomují mnoho zdravotních výhod, které mohou získat. Zde je jen několik z mnoha výhod, které lze získat, když si každý den na pár chvil odpočinete ve vaně.

Snížení stresu

Relaxace v teplé vodě je skvělý způsob, jak zbavit tělo stresu ze dne. Namáčení stimuluje tělo k uvolňování endorfinů, které pomáhají tělu bojovat s negativními účinky stresu. Toto uvolnění endorfinů a úplná relaxace také pomáhá s uvolněním napětí na srdci.

Zklidnění kloubů a svalů

Vodní terapie se používá k léčbě řady onemocnění, jako je artritida, bolesti zad, fibromyalgie a mnoho dalších stavů. I bez těchto specifických problémů lidé s přibývajícím věkem často zjišťují, že jejich klouby a svaly jsou po celodenním pohybu náchylnější k tomu, aby ztuhly a bolely. Namáčení ve vodě pomáhá snižovat stres na klouby a svaly, umožňuje jim zotavit se ze dne a omládnout. Pomáhá také snižovat zánět, což může pomoci tělu se samo uzdravit. Lékaři zjistili, že ti, kteří se potýkají s artritidou, byli schopni výrazně zlepšit svou mobilitu a kvalitu života pravidelným namáčením.

Zlepšená cirkulace

Teplá koupel také povzbudí kapiláry v horní části pokožky k otevření, což pomáhá stimulovat zvýšený průtok krve, což následně přispívá ke zlepšení celkové cirkulace a okysličení krve. Zvýšená cirkulace pomáhá tělu detoxikovat se a zlepšit metabolické procesy. Zajímavé je, že se dokonce zjistilo, že máčení ve vaně pomáhá zlepšit hladinu cukru v krvi, což je velmi důležité pro ty, kteří trpí cukrovkou. Může také pomoci snížit krevní tlak. Lidé se zánětem v kloubech také zjistili četné výhody ze zvýšeného průtoku krve. Zvýšený průtok krve bohaté na kyslík do poraněných oblastí pomohl urychlit hojení a úlevu těm, kteří pociťují ztuhlost a bolest.

Vylepšený spánek

Spánek je důležitou součástí každodenního tělesného cyklu, protože pomáhá udržovat všechny tělesné systémy silné tím, že jim dává příležitost odpočinout si a uzdravit se, ale mnoho lidí nemá dostatek spánku nebo má špatnou kvalitu. Napuštění ve vaně pomáhá mírně zvýšit tělesnou teplotu, což zase umožňuje lidem mnohem rychleji usnout. Koupel také pomáhá prohloubit spánek a zlepšit spánkové cykly tím, že uvolňuje svaly a zbavuje tělo stresu.

Propagace wellness

Pro starší osoby nebo osoby se zdravotním postižením může být rychlé namočení ve vaně obtížné.

Categories: blog